O firme

Míľniky v histórii

Míľniky v histórii URSAPHARM. Vývoj podnikania.

URSAPHARM si kladie za cieľ aj naďalej pomáhať ľuďom ako kompetentný partner v otázkach zdravia obyvateľstva a aktívne prispievať k ochrane a zlepšovaniu kvality života.

Rok založenia 1974

Rok založenia spoločnosti URSAPHARM Arzneimittel GmbH ako distribučnej spoločnosti pre oftalmologické výrobky a liečivá.

Výstavba výrobných zariadení 1976

URSAPHARM rozširuje ponuku služieb. Výstavba moderného výrobného závodu na výrobu očných kvapiek a očných mastí je ďalším míľnikom na úspešnej ceste spoločnosti.

Prvé moderné zariadenia 1979

URSAPHARM optimalizuje svoju výrobnú oblasť. Uvádza sa do prevádzky moderný závod na pevné dávkové formy pre výrobu granúl a tabliet.

Rozšírenie spektra liečiv 1984

Okrem výroby oftalmologických prípravkov dokončujeme našu výrobu liečiv pre všeobecné lekárstvo v oblastiach minerálnych látok, stopových prvkov, látok podporujúcich krvný obeh a enzýmov.

Bez konzervačných látok 1993

S inovatívnym systémom COMOD® vytvoril URSAPHARM možnosť dlhodobého udržiavania tekutých liekových foriem, ako sú očné kvapky, bez použitia konzervačných látok.

Vývoj 3K®-systému 1997

3K®-systém je vysoko moderný aplikačný systém dávkovania tekutých foriem liekov využívajúci bezvzduchový dávkovací mechanizmus. 3K®-systém dopĺňa systém COMOD® a osvedčil sa najmä pri používaní roztokov vo forme nosových sprejov.

HYLO COMOD® 1999

S uvedením zvlhčujúcich očných kvapiek HYLO COMOD® na trh začala éra vývoja celej skupiny prípravkov obsahujúcich kyselinu hyaluronovú na ošetrenie suchého oka.

HYLO® GEL 2008

V roku 2008 je prvýkrát oficiálne potvrdená Nemeckým federálnym výborom (GBA) potreba liečby a zvlhčenia vysokokvalitným roztokom kyseliny hyalurónovej. Nemecký federálny výbor (GBA) zistil, že na nemeckom trhu neexistuje žiadna alternatíva k očným kvapkám HYLO® GEL vyrábaným spoločnosťou URSAPHARM. HYLO® GEL je teda prvým zdravotníckym prostriedkom na hydratáciu suchého oka v nemeckej histórii, ktorý bol klasifikovaný ako prípravok na predpis.