COMOD® systém

Očné kvapky bez konzervačných látok – vďaka inovatívnej technológii systému COMOD®

Veľa očných kvapiek, ktoré sú ponúkané vo fľaštičkách, teda vo viacdávkových obaloch, obsahuje konzervačné látky. Konzervačné látky môžu ale dráždiť citlivé oči. V niektorých prípadoch môžu dokonca vyvolať alergie.

Spotrebitelia by mali uprednostňovať očné kvapky bez konzervačných látok. Tie sa väčšinou ponúkajú v jednorazových ampulkách, pretože očné kvapky bez konzervačných látok by sa nemali používať dlhšie ako jeden deň. Toto jednorazové balenie ale so sebou prináša veľké množstvo odpadu – hneď ako sa ampulka raz otvorí, jej zvyšky sa nesmú dokvapkávať. To znamená, že spotreba nie je šetrná k životnému prostrediu ani efektívna. URSAPHARM vyvinul inovatívne riešenie tohto problému: nádobku na viacnásobné dávkovanie, ktoré si vďaka svojej konštrukcii už nevyžaduje žiadne konzervačné látky.

Patentovaný systém COMOD® eliminuje potrebu konzervačných látok

V roku 1993 vyvinula firma URSAPHARM unikátnu nádobku – COMOD®-systém (COntinous MOnoDose-System), ktorá umožňuje uchovávať väčšie množstvo tekutej formy liekov po otvorení sterilné, bez toho, aby do nich boli pridané konzervačné látky. V závislosti od typu konštrukcie môže systém COMOD® vydávať svoj obsah vo forme fľaštičky na kvapky alebo ako sprej. Je teda zvlášť vhodný pre očné a rinologické aplikácie.

Takto funguje systém COMOD®

Systém obsahuje pružný dvojstenný rezervoár a dávkovací mechanizmus ponorený spodným koncom do roztoku. Základom dávkovacieho mechanizmu tzv. airless pump, sú dva ventily (horný a spodný), ktoré zabraňujú prieniku vzduchu a kvapaliny do nádobky. Stlačením dna fľaštičky dôjde k odkvapnutiu presne daného množstva roztoku.

Po uvoľnení tlaku sa nasáva vzduch štrbinou do priestoru medzi vnútorným vakom obsahujúcim roztok a stenou nádobky. Roztok očných kvapiek sa tak ani na moment nedostane do kontaktu s okolitým ovzduším. Vďaka tomu sa do neho nemôžu dostať nežiaduce mikroorganizmy. Zároveň so spodným ventilom ponoreným do roztoku plní piest už spomínaným, presne daným množstvom roztoku.

Ventily a iné časti nádobky, ktoré sú v kontakte s roztokom, sú navyše postriebrené, čo sťažuje rozmnožovanie baktérií.

COMOD®-systém vďaka svojej špeciálnej konštrukcii dosahuje vysokú efektívnosť, presnosť dávkovania a mikrobiologickú bezpečnosť.

Zvlhčujúce očné kvapky HYLO® EYE CARE neobsahujú konzervačné látky

Niet pochýb, že očné kvapky bez konzervačných látok sú najlepšou voľbou pre suché a podráždené oči. Výrobky radu HYLO® EYE CARE obsahujú osvedčené prísady pre starostlivosť o podráždené oči: kyselinu hyalurónovú, výťažok z očianky lekárskej a dexpantenol. Kompletný rad produktov HYLO® EYE CARE obsahuje ako očné kvapky pre osvieženie unavených očí, tak aj intenzívne zvlhčujúce očné kvapky pre ťažké formy suchého oka. Samozrejme bez konzervačných látok!

Zvlhčujúce očné kvapky HYLO® EYE CARE v patentovanom a praktickom systéme COMOD®:

  • Sterilné a bez konzervačných látok
  • Použiteľné až 6 mesiacov po prvom otvorení
  • Dlho vydržia, cca 300 kvapiek v fľaštičke
  • Vynikajúca znášanlivosť
  • Nevyvoláva alergie
  • Hygienicky bezpečné
  • Presné dávkovanie